Badania geologiczne pod pompę ciepła

Badania geologiczne są potrzebne, żeby poznać potencjał gruntu pod gruntową pompę ciepła.

Kilka ofert do porównania

Instalacja systemu ogrzewania z udziałem gruntowej pompy ciepła jest procesem wieloetapowym, który wiąże się z szeregiem wydatków. Do tych głównych należą: zakup badań geologicznych, wybór typu pompy ciepła oraz usługa montażu. W tym artykule zajmiemy się badaniami geologicznymi.

Badania geologiczne

Gruntowa pompa ciepła pobiera ciepło z gleby poprzez wymiennik rurowy (z polietylenu), zamontowany w ziemi. Dlatego zanim zdecydujesz się na montaż tego urządzenia, sprawdź warunki gruntowo-wodne na twojej działce. Na tym etapie projektu przekonasz się m.in. o realnych kosztach wykonania prac ziemnych pod montaż wymiennika do pompy ciepła. Czasami sama inwestycja może okazać się zbyt droga lub niemożliwa do wykonania.

Za projekt geologicznych zapłacisz od 2000 zł do 2600 zł. Ceny wahają się w zależności od regionu, w którym mieszkasz. Najtaniej jest w lubuskim, lubelskim i podlaskim, gdzie tego rodzaju projekty kosztują od 2000 do 2200 zł. Natomiast w województwie mazowieckim i wielkopolskim koszt usług geologicznych kształtuje się na poziomie 2500 zł i nawet więcej.

Badania geologiczne dobrze i tanio

Porównaj ofertę kilku przedsiębiorstw oferujących badania geologiczne pod pompę ciepła. W ten sposób będziesz mógł łatwo znaleźć najlepszą ofertę.

Zleć usługę
Krzysztof Pomocny
Krzysztof Pomocny

Etatowy redaktor flagowych portali o tematyce budowlanej i okołobudowlanej. Pasjonat nowych technologii. Miłośnik efektywnych rozwiązań przyjaznych społecznie i ekologicznie.