Montaż pompy ciepła

Szukasz najlepszej oferty na instalację pompy ciepła na dachu? Porównaj kilka firm z okolicy i wybierz faworyta. Wystarczy kilka kliknięć.

Kilka ofert do porównania

Montaż pompy ciepła to ulga zarówno dla planety, jak i dla portfela. Oczywiście nie zawsze.

Do sukcesu potrzebna odpowiednia pompa, zainstalowana w odpowiednim domu, przez odpowiedniego fachowca.

Spis treści

Wspólnym mianownikiem jest dobra firma instalacyjna, która nie wciśnie Ci systemu ogrzewania niedopasowanego do Twojego budynku, tylko dobrze wykona swoje zadanie.

Ale jak znaleźć dobrego instalatora?

Rzetelni instalatorzy z Twojej okolicy

Zleć instalację zweryfikowanym profesjonalistom z okolicy. Wybierz spośród kilku opcji.

Czy Twój dom jest odpowiedni pod pompę ciepła?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów pomp ciepła, które można stosować w różnych sytuacjach.

Dobrze zaizolowany dom, najlepiej z ogrzewaniem podłogowym - w tym wypadku pompa ciepła powietrzna lub gruntowa to coś dla Ciebie. Spokojnie może ona spełniać zadanie jedynego źródła ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Dom z przyłączem gazowym i odciągiem potrzebnym do zamontowania pieca gazowego - w takim wypadku rozważ hybrydową pompę ciepła, która łączy pompę ciepła z piecem gazowym. Jesienią i wiosną grzeje przede wszystkim pompa, zimą spalany jest gaz. Świetne rozwiązanie jeśli myślisz o wymianie starego pieca gazowego. To rozwiązanie sprawdza się świetnie dla starszych, gorzej zaizolowanych budynków.

Z kolei istnieją też małe pompy wyłącznie do centralnej wody użytkowej, które można stosować, o ile masz podwórko lub duży dom (nie nadają się do apartamentów).

Pompa ciepła dla Twojego domu

Sposób na znalezienie najlepszej oferty na instalację paneli fotowoltaicznych na dachu - porównaj kilka firm z okolicy i wybierz faworyta.

Czy Twój instalator jest odpowiedni do zamontowania pompy ciepła?

Musisz wiedzieć, że dobór i montaż pompy ciepła wymaga odpowiedniego przygotowania i fachowej wiedzy. Ponadto oprócz instalacji, pompa powinna być też fachowo serwisowana, żeby mogła fachowo działać mimo upływu lat.

Dlatego wybór odpowiedniego instalatora jest tak kluczowy.

Nierzetelni instalatorzy pomp ciepła...

  • Mówią, że ich pompa ciepła nie wymaga serwisowania
  • Proponują rozwiązanie bez przeprowadzenia audytu energetycznego
  • Mogą w każdej chwili ogłosić upadłość i wykręcić się od odpowiedzialności

Wszystkie te błędy mogą skutkować niższą wydajnością, częstrzymi awariami i większą ilością nerwów dla właściciela instalacji. Z tego powodu wybór instalatora jest tak kluczowy.

Gotowy na projekt?

Za pomocą kilku pytań postaramy się poznać Twoje potrzeby, by następnie pomóc Ci znaleźć odpowiedniego fachowca w Twojej okolicy.

Zleć usługę
Krzysztof Pomocny
Krzysztof Pomocny

Etatowy redaktor flagowych portali o tematyce budowlanej i okołobudowlanej. Pasjonat nowych technologii. Miłośnik efektywnych rozwiązań przyjaznych społecznie i ekologicznie.